top of page
jbt-awesome.jpg

JAZZBERRY TUNES

Jazzberry Tunes

2014 yılında şef Yiğit Deniz ve Mustafa Çağlayan Durmaz öncülüğünde kurulan Jazzberry Tunes, kısa zamanda adını duyurmayı başarmış ve geniş repertuvarı ile ilgi toplamıştır.

 

10'dan fazla farklı dil ve kültürden çağdaş ve caz eserler seslendiren koro, Türkiye'nin en saygın bestecilerinin çoksesli eserlerine de repertuvarında yer vermektedir.

Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde konserler veren koro, ulusal ve uluslararası festivallerde boy göstermiş ve ödüllere layık görülmüştür. 

Jazzberry Tunes, 2019 yılında Fransa'da gerçekleşen ve Avrupa'nın en büyük koro organizasyonlarından biri olan Les Choralies festivalinde yer almış ve ilk kez ülkemizi yurtdışında temsil etmenin gururunu yaşamıştır. Avrupa dinleyicisinden büyük ilgi gören koro, farklı şehirlerden konser davetleri almıştır. 

Jazzberry Tunes, 2020 yılında Macaristan'da düzenlenmesi planlanan fakat pandemi nedeniyle iptal edilen dünyanın en köklü ve saygıdeğer koro yarışmalarından Béla Bartók Uluslararası Koro Yarışması’na davet alan sayılı korolar arasına girmiştir. 

Bu yıl Temmuz ayında Hollanda’da gerçekleşecek “Leading Voices” festivalinde sahne almak üzere davet almış olan Jazzberry Tunes, ülkemizi tekrar yurtdışında temsil edecek olmanın heyecanıyla, çalışmalarına azimle devam etmektedir.

Jazzberry Tunes kuruluş hikayesi

IMGi_9079-Pano.jpg
bottom of page