top of page
koronun toplu bir fotoğrafı kapadokya turkiye

JAZZBERRY TUNES

Şef Yiğit Deniz ve Mustafa Çağlayan Durmaz öncülüğünde 2014 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi öğrencileri ve mezunları tarafından kurulan Jazzberry Tunes, konserlerinde ve repertuvarında yeni ve özgün olanı aramaya önem veriyor ve koro müziğinin sınırlarını genişletmek için çalışıyor.

 

Bugüne kadar farklı kültürlerden 11 farklı dilde çağdaş ve caz eserler seslendiren koro, Türkiye'nin en saygın bestecilerinin çoksesli eserlerine de repertuvarında yer veriyor. Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde konserler veren Jazzberry Tunes, ulusal ve uluslararası festivallerde boy gösterdi ve ödüllere layık görüldü.

 

İlk kez 2019 yılında ülkemizi Fransa'daki Les Choralies festivalinde temsil eden koro, 2022’de ise Avrupa Korolar Federasyonu’nun Hollanda’da düzenlediği Leading Voices etkinliği bünyesinde konserler verdi.

 

Son olarak geçtiğimiz Nisan ayında İstanbul’da düzenlenen Dünya Koro Müziği Sempozyumu’na katılan Jazzberry Tunes, IFCM Sanat Komitesi’nin Türkiye’den seçtiği yedi koro arasında yer alarak sempozyum kapanış konserinde sahne aldı.

Çalışmalarına Ankara'da devam eden ve bu yıl 10. sanat sezonunu kutlayan koro, önümüzdeki yaz ülkemizi İspanya'da temsil etmeye hazırlanıyor.

Jazzberry Tunes kuruluş hikayesi

CSO Ada önünde poz veren koro
bottom of page